Akcja sprzątania świata oraz konkurs wiedzy ekologicznej
17 września 2019
Konkurs plastyczny „Dary jesieni”
19 września 2019

Wspominam, podziwiam, pamiętam – Gustaw Herling – Grudziński

Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach od września do listopada 2019 roku realizuje Projekt dofinansowany z Fundacji Lotto – Patroni Roku 2019
Pt. „ Wspominam, podziwiam, pamiętam – Gustaw Herling – Grudziński”
Projekt polega na organizacji cyklu wydarzeń, spotkań i koncertów poświęconych życiu i twórczości Gustawa Herlinga- Grudzińskiego, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, eseiście, krytykowi literackiemu, dziennikarzowi, żołnierzowi, więźniowi łagrów i obozów NKWD – Patrona Roku 2019 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Losy i twórczość tego wybitnego człowieka trzeba pokazać młodemu pokoleniu oraz przypomnieć dorosłym, ponieważ stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i bestialskich warunków. W związku z tym, iż w roku 2019 przypada 100- na rocznica urodzin Gustaw Herling – Grudzińskiego postanowiliśmy ukazać jego twórczość naszym mieszkańcom oraz życie tego wybitnego człowieka w uznaniu za słowa i jego czyny .
Dzięki realizacji projektu nasze zbiory czytelnicze powiększyły się o dzieła tego wybitnego pisarza. Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki w celu ich wypożyczenia i zapoznania się z tą niezwykle trudną, ale bardzo ważną twórczością.