„Dla Ciebie zginął żołnierz,strażak,policjant, a dla mnie tata”
27 lipca 2021
Wystawa psów rasowych
18 sierpnia 2021

„I Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego w Starych Bogaczowicach”

Gmina Stare Bogaczowice zaprasza na „I Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego w Starych Bogaczowicach”, który będzie przebiegał przez najpiękniejsze zakątki i najważniejsze atrakcje turystyczne Gminy. „Pomysł na maraton zrodził się z potrzeby naszych znajomych biegaczy bo tak naprawdę biegów z taką długością trasy nie jest wiele w naszym regionie. My proponujemy trasę wymagającą ale niezwykle atrakcyjną turystycznie”-mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.
A dlaczego maraton tak się nazywa? Wyjaśnia Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach: „ś.p. Wiesław Ślawski był lokalnym patriotą. Zainicjował zmiany w zakresie tworzenia szlaków turystycznych na terenie naszej gminy. Maraton Górski to okazja do podziękowania za wkład na rzecz rozwoju turystyki na terenie naszej gminy. To właśnie w trakcie tej imprezy poznacie najpiękniejsze tereny naszej małej ojczyzny- bajeczne szlaki, którymi niegdyś chadzał Wiesław Ślawski”.
Zapisy trwają na stronie internetowej www.ultimasport.pl
Limit miejsc ograniczony.