„Rozśpiewany Trójgarb”
24 września 2019
Warsztat historyczno – literacki o Gustawie Herlingu – Grudzińskim
1 października 2019

Podsumowanie projektu „Czysta Gmina – Zdrowa Gmina”

W minioną niedzielę 29.09.2019 r. odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego realizowanego na terenie naszej gminy. Zadanie polegało na organizacji warsztatów rozwijających potencjał społeczności lokalnej oraz edukacji przyrodniczej i klimatycznej mieszkańców gminy Stare Bogaczowice. Celem realizacji tego projektu było promowanie idei ochrony środowiska, upowszechnianie wiedzy na temat ekologii i zmian klimatycznych, poprawna segregacja odpadów i wyuczenie dobrych nawyków i postaw ekologicznych.
W czwartek 26.09 w Szkole Podstawowej Stare Bogaczowice odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej z podziałem na dwie kategorie wiekowe – kl. IV-V i kl. VI-VIII. Konkurs przygotowała w ramach wolontariatu pani Bogumiła Korzeniowska. W ekologicznych potyczkach wzięło udział blisko 40 uczniów.
Z kolei w niedzielę 29.09 podczas otwarcia świetlicy w Chwaliszowie podsumowaliśmy konkurs fotograficzny „Walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy Stare Bogaczowice” dla młodzieży, wręczyliśmy nagrody oraz zostały rozdane piękne widokówki z konkursowymi zdjęciami. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 osób z ponad 30 różnymi zdjęciami . Zostały wydane widokówki w nakładzie 1000 szt., które można bezpłatnie otrzymać w naszym centrum.