V VAG Wałbrzych nad Zalewem w Starych Bogaczowicach
30 lipca 2019
Godziny pracy GCBK w sierpniu
1 sierpnia 2019

Zakończyliśmy warsztaty artrecyklingowe

Od maja 2019 roku Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach realizuje projekt ekologiczny pt. „Czysta Gmina – Zdrowa Gmina”. Zadanie polega na organizacji warsztatów rozwijających potencjał społeczności lokalnej oraz edukacji przyrodniczej i klimatycznej mieszkańców gminy Stare Bogaczowice. Celem realizacji tego projektu jest promowanie idei ochrony środowiska, upowszechnianie wiedzy na temat ekologii i zmian klimatycznych, poprawna segregacja odpadów i wyuczenie dobrych nawyków i postaw ekologicznych.

W jego ramach w miniony wtorek zakończyły się popołudniowe, lipcowe  warsztaty art.- recyklingowe dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy nadawali zużytym przedmiotom drugie życie. Odbyły się cztery różne warsztaty:

1) niesamowite pomysły z butelek plastikowych oraz porcelanowe kubki

2) papierowa wiklina podkładki pod kubki ze starych ścinków papierowych i gazet

3) papierowa wiklina – organizer na biurko ze starych gazet

4 ) biżuteria z materiału – dżins i inne skrawki materiałów

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”., Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 –  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Projekt realizowany przez Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.