Zaproszenie na spotkanie autorskie „Jaworowi ludzie”
23 lipca 2018
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW – Podejmowanie działalności gospodarczej
6 sierpnia 2018

Relacja z I Turnieju Rycerskiego pod Zamkiem Cisy

Gmina Stare Bogaczowice, Gminne Centrum Biblioteczno  -Kulturalne,  Bractwo Rycerskie Księcia Bolko oraz Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów zorganizowali  „ I Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy” w dniach 27-29 lipca 2018 roku.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko bractw rycerskich, ale także wszystkich mieszkańców dwóch powiatów – wałbrzyskiego i świdnickiego.

Wydarzenie odbyło się w sołectwie Cieszów u podnóża Zamku Cisy, a  udział wzięło w nim ponad 300 rycerzy z całej Polski oraz rotacyjnie w ciągu 2 dni blisko 1000 osób. Przybyli goście mogli wziąć udział w  licznych grach i zabawach z okresu Średniowiecza – były tańce, warsztaty rzemieślnicze, gry plebejskie i turniej łuczniczy. Ponadto Dolnośląski  Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował dla przybyłych na imprezę dzieci warsztaty przyrodnicze dotyczące zwierząt  i roślin znajdujących się w naszych okolicznych parkach. Serdecznie dziękujemy panom strażnikom przyrody za ciekawą lekcję przyrody. Przez trzy dni pod Zamkiem Cisy znajdował się obóz średniowiecznych rycerzy, którzy pokazali nam bogatą lekcję historii.  Kulminacyjnym momentem w sobotę była inscenizacja Bity o Zamek Cisy – waleczni rycerze musieli zmierzyć się z rabusiami i ocalić zamek oraz znajdujące się w okolicy niewiasty.