Bieg o Złotego Kłosika.
18 sierpnia 2021
I MARATON GÓRSKI IM. WIESŁAWA ŚLAWSKIEGO
7 września 2021

DOŻYNKI 2021

Dożynki Gminne 2021 przeszły do historii??
To był prawdziwie radosny dzień w Gmina Stare Bogaczowice??
Tegoroczne święto plonów rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Starych Bogaczowicach. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi dr Jackowi Biernackiemu za wspólną modlitwę. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przygotowali i uczestniczyli w nabożeństwie.
Po zakończonej Mszy Świętej, w akompaniamencie Zespołu muzycznego Echo Bolków, uroczysty korowód dożynkowy zaprowadził nas na stadion sportowy.
Pogoda była dla nas łaskawa i udało nam się przeprowadzić bieg o złotego kłosika. Dziękujemy Sekcja Biegowa I Nordic Walking Trójgarb Stare Bogaczowice oraz Natalia Szatańska za organizację sportowych zmagań dla najmłodszych ?
Tego dnia nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci – była strefa animacyjna prowadzona przez Kamayu Art,dmuchańce od Rozrywkoland, warsztaty rzemieślnicze prowadzone przez Jola Merida i wiele innych niespodzianek.
Na naszych gości dożynkowych czekały liczne stoiska z lokalnymi produktami oraz pyszne jadło od Soczyste Pieczyste. Było tez miejsce na wsparcie szczytnego celu-zbiórka dla Amelki chorej na SMA Amelka kontra SMA #MyszkaAmelka.
Hitem była loteria dożynkowa! Nagrody ufundowała firma Aktiw Spółka z o.o. z Gostkowa- Kotlina Natury.Cały dochód z loterii przeznaczony zostanie na wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu naszej Gminy.
Nasi goście mogli się tego dnia także zaszczepić. Za tę możliwość dziękujemy niezawodnemu zespołowi medycznemu z Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego.
Nie zabrakło muzyki i tańca!??
Na scenie pojawił się Zespół Zespół ” Górska Roma” oraz Mario Bischin. Po występie gwiazdy wieczoru podziwialiśmy akrobacje fluorescencyjne w wykonaniu Teatr AVATAR.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizacji tegorocznych Dożynek: Mirosław Lech wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach na czele z Panią Dyrektor Radosława Stramel-Świteńka, Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bogaczowice na czele z Mieti Wawrzyszyn oraz OSP Gostków, Klub Radnych Współpraca Dla Rozwoju, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starych Bogaczowicach oraz Piekarnia Milikowice Sławomir Pasoń, która upiekła dla nas piękny chleb dożynkowy.
Wsparła nas także Dolnośląska Izba Rolnicza, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności.
To były bardzo udane Dożynki ?
Sami zobaczcie! Zapraszamy Was na fotorelację, którą wykonała Marta Zarzeczna⬇