ZMIANA TERMINU !!!
8 kwietnia 2021
DZIEŃ DZIECKA
17 maja 2021

Warsztaty artystyczne.

 

Czy miałeś już okazję poznać magię Cmentarza Ewangelickiego
w Gostkowie? Jeśli nie to masz okazję w najbliższą sobotę!
Zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice do udziału
w bezpłatnych warsztatach w formie zajęć artystycznych.
Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy przyjmujemy przez messenger lub na adres mailowy centrumstbog@op.pl
Dla wielu będzie to możliwość odkrycia swoich predyspozycji do twórczości artystycznej czemu jak wiemy sprzyja aktywność poznawcza i motywacja a to właśnie zapewnią prowadzący warsztaty: kamieniarz i właściciel firmy DM Dariusz Dembiński
i artystka Karina Kharaneka.
Warsztaty będą prowadzone na terenie cmentarza ewangelickiego w Gostkowie który od pięciu lat znajduje się pod opieką Fundacja Anna w Gostkowie.
Uczestnicy warsztatów będą pracować na odlewach gipsowych i poznają tajniki używania żywic, pigmentów, lakierów, wosków i spoin. Każdy będzie mógł puścić wodze fantazji, aby stworzyć niepowtarzalne arcydzieło odpowiadające jego upodobaniom. Warsztaty poprowadzi mistrz kamieniarstwa, członek Polskiego Związku Kamieniarstwa – Dariusz Dembiński.
W ramach warsztatów artystka Karina Kharaneka zaprezentuje wybrane formy i techniki plastyczne, w tym sztukę tworzenia ekslibrisów.
Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mogli poznać historię XIX-wiecznej nekropolii ewangelickiej oraz posłuchać o współczesnym dziele ratowania i przywracania pamięci i utraconej godności o czym opowiedzą Państwu prezes Fundacji – Angelika Babula oraz fundatorka – Halina Bryk.